Üretim Süreci

Karetta Ayakkabı Tasarım Grubu, piyasadaki ürünçeşitlerini, bir sonraki senelerin trendlerini takip ederek, yeni trendler için kalıp ve üretimde sıkıntı yaşatabilecek çalışmaları hep bir adım önden takip ederek müşterilerinin ilerideki ihtiyacı doğrultusunda hep hazırlıklı olmayı hedefler. Yurtdışından gelen model kalıp ve tasarımı anında üretime geçiren firmamız, deri, taban ve iç ergonomik öğelerin en kalitelisini kullanmak için yurtdışı ve yurtiçi en iyi firmaları tedarikçi olarak kullanır. Deri tedariğimizi Ambassador, Brotini, Sciarada gibi Italya’nın öncü firmalarından, tabanlarımızı ise Analco ve Procalacdo gibi isimlerini kaliteleri ile duyurmuş büyük firmalardan sağlamaktayız.

Karetta Ayakkabı, otomatik bant sistemi ile çalışmakta olup üretimin her aşamasında bilgisayarlı üretim takip programı bulunmaktadır. Böylelikle üretim için çıkarılmış olan iş emirlerindeki ayakkabıların her an, hangi aşamada oldukları yazılımla takip edilebilmektedir. Üretim aşaması siparişin alınması ile başlar. Alınan siparişler bilgisayarlı üretim takip programına yüklenir. Burada her ayakkabının bir stok kartı ve her kartta da o ayakkabıda hangi aşamada hangi malzemelerin kullanılacağını belirten prosesler mevcuttur. Siparişin girilmesinden sonra programın malzeme ihtiyaç raporu çalıştırılır ve gerekli olan malzemeler belirlenir. Satın alma departmanı tarafından malzemeler tedarik edilip üretim emri ile beraber üretim sürecinden geçer. Üretim boyunca malzeme, emir ile dolaşır. Böylelikle çalışan personelin verimliliği artırılmış olur.

Deri ilk olarak kesim bölümüne gelir ve burada usta personel tamamen bilgisayar kontrollü 5 adet deri kesim makinası ile tarafından tek tek kesilir. Günde 800 çift hassas ve eksiksiz kamprelenmiş ve traşlanmış olarak saya bölümüne yönlendirilir.

Saya bölümünde uzun yıllardır beraber çalışmakta olduğumuz profesyonel çekirdek kadromuz 50 kişiden oluşmaktadır. Bu mevcut günde 800çift saya dikmektedir. Bu mevcutun haricinde 80kişilik makine ve teşhisat mevcut bulunmaktadır. Dikilen sayalara rekapte bölümünde fort-bombe ve aksesuarları eklendikten sonra işler montaj bölümüne gelir.

Montaj, genelde bant sistemi ile senkronize olarak çalışan iki adet ön monte ve bir adet arka monte makinasıyla yapılmakta, arka indirme ve düzeltme işleri el makineleriyle desteklenmektedir. Bazı istisnai modeller şekil ve malzeme içeriğinden dolayı el ile de kalıplanmakta, titiz ve profesyonel işçilikle montajı tamamlanmaktadır.

Temizleme bölümü montaj bantının sonunda işin kalıptan çıkarılması ile başlar. Bu bölümde ayakkabılar üzerindeki üretimden kaynaklanan izler temizlenir. Ayakkabıları ortopedik rahatlığa kavuşturacak fuspetleri takılır ve son rütuşları yapılır. Kalite kontrol elemanlarımızın onayını alan ayakkabılar kutulanır ve her biri siparişlerine göre adres barkodlu kolilere yerleştirilip sevkiyat zamanına kadar bekleyeceği depoya gönderilir.

 
 
COPYRIGHT © 2015 Karetta Ayakkabı San.Tic.Ltd.Şti

Bu sitede kullanılan resim ve belgeler orijinal olup
tüm hakları Karetta Ayakkabı’ya aittir. İzinsiz kullanılamaz.
Fabrika : Ayhan sokak No:15 Ege Serbest Bölgesi İzmir / Türkiye
Tel: +90 232 291 02 55 - 54
Fax: +90 232 258 00 81

Mail: info@karettashoes.com