KURUMSAL

Karetta Ayakkabı San.Tic.Ltd.Şti. 1996 yılında kurulmuştur. Başlangıçta üretim sadece yurt içi pazarına yönelik olarak düşünülürken, şirketimiz 1999 yılından itibaren yurtdışına da açılmış ve 2000 çift olarak başlayan ihracat yolculuğu 100.000 çift rakamına ulaşmıştır. 2010 yılından itibaren üretimini Ege Serbest Bölgesi’nde bulunan 4500 m2 lik fabrikasında sürdürmekte olan firmamız, serbest bölgede açılan ilk ayakkabı fabrikası olmanın gururunu yaşamaktadır. Birçok kez İzmir Ticaret ve Sanayi odalarının en çok döviz kazandıran ve vergi veren firmalar dalında verdiği sertifika ve madalyaları kazanan firmamızın ihracat gerçekleştirmekte olduğu ülkeler arasında Hollanda, Belçika, Almanya, Rusya, İsveç, Yunanistan, Suudi Arabistan, İsrail, Kazakistan, Avustralya, Japonya, Kanada, Hong Kong, Çin ve Gürcistan yer almaktadır. Ürün portföyümüzde zenne ayakkabı, bot, çizme; merdane ayakkabı ve sandalet vardır.

Firmamız 36 numaradan, 46 numaraya kadar buçuklu numaralarla ve ayakkabı genişliğinde S, M, L, XL olmak üzere farklı geniş kalıplarla çalışmaktadır.

Karetta Ayakkabı ile çalışmakta olan distribütör şirketler sipariş sonunda bizden almış olduğu ürünleri depolarından hiçbir kontrole gerek duymaksızın 425 perakende müşterisine direkt dağıtımını yapmaktadır. Çünkü ayakkabı üretimini, sadece fabrika içindeki süreç olarak görmeyen firmamız, deri temininden itibaren son kullanıcıya kadar lojistiğini de düşünerek firma, model ve sipariş bilgilerini her kolinin üzerine ayrı ayrı etiketlerle yapıştırarak, distribütör firmalarının daha efektif çalışmalarını da sağlamaktadır.

 
COPYRIGHT © 2015 Karetta Ayakkabı San.Tic.Ltd.Şti

Bu sitede kullanılan resim ve belgeler orijinal olup
tüm hakları Karetta Ayakkabı’ya aittir. İzinsiz kullanılamaz.
Fabrika : Ayhan sokak No:15 Ege Serbest Bölgesi İzmir / Türkiye
Tel: +90 232 291 02 55 - 54
Fax: +90 232 258 00 81

Mail: info@karettashoes.com